این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو داردصفحه اصلی > اعلام نتایج داوری مقالات پژوهشی
.: اعلام نتایج داوری مقالات پژوهشی

شب گذشته (بیست و سوم دی ماه) داوری و تصمیم گیری روی آخرین مقاله های باقی مانده همایش انجام شد و بدین ترتیب داوری مقاله های بیست وسومین همایش بطور کامل پایان یافت. در فعالیت داوری امسال یک تیم ورزیده دانشجویی به همراه دبیر علمی همایش آقای دکتر صفار اول و تعداد بیشماری از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور حضور داشتند.  همایش بیست وسوم افتخار دارد که داوری مقاله های این همایش بصورت گسترده انجام گرفت و هیچ جلسه ای برای داوری متمرکز برگزار نشد. دست یابی به این مهم بی سابقه، برای دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر، همایش های سالانه مهندسان مکانیک و تمامی داورانی که در این امر مشارکت نمودند افتخاری ماندگار خواهد بود. 


اعلام نتایج داوری مقالات پژوهشی

داوری مقالات بیست و سومین کنفرانس بین‌المللی مهندسی مکانیک به اتمام رسیده وهم اکنون شاهد اعلام نتایج داوری بر روی کلیه مقالات ارسالی به کنفرانس می‌باشید، برای مشاهده نتایج داوری مقاله خود از طریق منوی «سامانه‌ی کاربران (برای مقالات فارسی)» و یا «سامانه‌ی کاربران (برای مقالات انگلیسی)»  وارد کنترل پنل کاربری خود شوید و از منوی «وضعیت مقالات» وضعیت مقاله خود را مشاهده بفرمائید.

1- 
در صورتی که وضعیت مقاله شما «عدم پذیرش مقاله توسط داوران» می‌باشد، به این معنی است که برآیند نتایج داوری بر روی مقاله کسب نکردن امتیاز کافی برای پذیرش مقاله بوده و یا اینکه حداقلتعداد مقالات قبول شده‌ی یکی از نویسندگان (مسئول یا سایر نویسندگان) از سقف 3 مقاله عبور نموده است.

2- در صورتی که وضعیت مقاله شما «پذیرش توسط داوران برای ارائه در بخش پوستر» است، نظر کلی داوران در مورد پذیرش مقاله شما مثبت بوده و مقاله شما برای ارائه در بخش پوستر مناسب تشخیص داده شده‌ است. شما می‌توانید مقاله خود را پس از پرداخت هزینه ثبت‌نام و انجام اصلاحات خواسته شده از طرف داوران و ارسال مقاله نهایی، حداکثر در مدت 10 روز از زمان اعلام نتیجه داوری، در کنفرانس در بخش پوستر ارائه کنید. شیوه‌نامه تهیه پوستر و زمان بارگذاری فایل پوستر برای مقالاتی که مراحل ثبت‌نام آن انجام شده است، متعاقبا اعلام خواهد شد. (شایان ذکر است باید هزینه ثبت‌نام و ارسال فایل ویرایش نهایی مقاله در همان مهلت 10 روز انجام شود، نه هنگام ارسال پوستر. مراحل پرداخت هزینه ثبت‌نام و ارسال مقاله نهایی اصلاح شده مثل مقالات پذیرفته شده برای ارائه شفاهی می‌باشد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.)
مقالات پذیرش شده در بخش پوستر، در مجموعه مقالات کنفرانس همانند سایر مقالات ارائه شده در نشست‌های شفاهی، بدون برچسب پوستر اعلام خواهند شد.

3- در صورتی که وضعیت مقاله شما «پذیرش توسط داوران» است (مانند شکل زیر)، نظر کلی داوران محترم در مورد پذیرش مقاله شما مثبت بوده و شما می‌توانید مقاله خود را پس از پرداخت هزینه ثبت‌نام و انجام اصلاحات خواسته شده از طرف داوران و ارسال فایل نهایی،حداکثر در مدت 10 روز از زمان اعلام نتیجه داوری، در نشست‌های ارائه شفاهی کنفرانس، ارائه کنید.


به منظور مشاهده جزئیات و نظرات داوران درباره‌ی مقاله‌ی خود، بر روی اعداد نوشته شده در پایین کادر مقاله مورد نظر کلیک کنید (مانند شکل بالا). تعداد این اعداد نشان‌دهنده‌ی تعداد داورانی است که بر روی مقاله شما داوری انجام داده‌اند. با کلیک بر روی هر یک از این اعداد، فرم داوری هر داور قابل مشاهده خواهد بود (مانند شکل زیر که قسمتی از فرم داوری نشان داده شده است).

لازم به ذکر است که اصلاحاتی که داوران در بخش «توضیحات» و «پیشنهادات» فرم داوری درج کرده‌اند، حتماً باید انجام شوند.

 

برای پذیرش نهایی مقاله لازم است دو مرحله‌ی زیر انجام شوند:

مرحله‌ی اول: پرداخت هزینه‌ مقاله و تکمیل ثبت‌نام


در کنترل پنل کاربری خود وارد بخش «خدمات» بشوید و از قسمت «ثبت‌نام در همایش با ارائه مقاله»، نوع ثبت‌نام خود را انتخاب کرده و گزینه‌ی «ثبت خدمات» را بزنید. سپس به منوی «پرداخت آنلاین» بروید و بعد از مطالعه‌ی راهنمای این صفحه، نوع پرداخت خود را انتخاب کرده و گزینه‎ی «پرداخت» را بزنید. شایان ذکر از زمان اعلام نتایج داوری بر روی مقاله، حداکثر در مدت 10 روز نسبت به ثبت‌نام اقدام بفرمائید.
 

مرحله‌ی دوم: انجام اصلاحات و ارسال مقاله نهایی (مراحل روی شکل نشان داده شده است)

1-   ابتدا مقاله خود را که ارسال کرده بودید، از لینک «مقاله اولیه» دانلود کنید.


 

2-   اصلاحاتی که داوران در فرم‌های داوری خواسته بودند را به طور کامل بر روی فایل‌های مقاله خود انجام دهید.

3-   کد مقاله خود را در بالای فایل مقاله و فایل چکیده همانطور که در شکل نشان داده شده است، درج کنید.
(بدون حروف HN ابتدای کد) 

4-    فایل word مقاله و چکیده خود را به صورت PDF نیز ذخیره کنید.

5-   چهار فایل شامل (فایل word و PDF مقاله + فایل word و PDF چکیده) را به صورت فایل فشرده .rar ذخیره کنید. (نظر به اینکه فایل اصالت مقاله شما از قبل موجود است، لازم به ارسال مجدد آن نیست) 

6-    فایل فشرده آماده شده را از طریق لینک «ویرایش مقاله نهایی» ارسال و ثبت نهایی کنید.

 

 

در مرحله‌ی انجام اصلاحات مقاله رعایت این نکته الزامی است که فایل مقاله و فایل چکیده باید مطابق با آئین نگارش و نمونه فایل‌های موجود روی سایت کنفرانس باشد. (نمونه فایل‌ها را می‌توانید از اینجا برای مقالات فارسی و از اینجا برای مقالات انگلیسی دانلود کنید)

از جمله اینکه:

1-   مقاله باید بین 3.5 تا 4 صفحه باشد (حتی یک خط نیز اضافه یا کم نباشد، حتی صفحه پنجم خالی نیز نداشته باشد)

2-   تمامی فونت‌ها و اندازه‌ها مطابق با فایل‌های نمونه، رعایت شود.

3-   تمامی فاصله حاشیه‌های متن رعایت شود.

4-   فایل چکیده در حدود 300 کلمه باشد. (متن فایل چکیده می‌تواند متفاوت از چکیده‌ی داخل فایل مقاله باشد)

5-   ........ (حتما به نمونه فایل‌ها مراجعه کنید)

عدم رعایت هر یک از نکات بالا منجر به عدم پذیرش مقاله حتی در صورت پرداخت هزینه ثبت‌نام می‌شود و هزینه ثبت‌نام غیر قابل برگشت است، همچنین فرصت اصلاح مجدد مقاله نیز به هیچ وجه داده نخواهد شد پس خواهشمند است حتما نکات نگارشی موجود در نمونه فایل‌ها را به دقت رعایت کنید.

علاوه بر این امکان تغییر نام نویسنده مسئول مکاتبات و اسامی سایر نویسندگان همکار در ویرایش نهایی مقاله امکان‌پذیر نمی‌باشد و تغییر اسامی نسبت به نسخه‌ی اولیه مقاله منجر به حذف مقاله خواهد شد.

لازم به ذکر است همانگونه که از ابتدای ارسال مقالات به کنفرانس به اطلاع نویسندگان محترم رسانده شده بود که هر فرد تنها می‌تواند حداکثر در 3 مقاله به عنوان نویسنده اصلی و یا همکار مشارکت و یا حضور داشته باشد، کمیته علمی کنفرانس، مقالات اضافی نویسندگان را پذیرش ننموده است. نظر به اینکه بعضی از نویسندگان با آدرس الکترونیکی گوناگون مقالات را ارسال نموده‌اند، ممکن است رعایت سقف 3 مقاله با دقت کافی انجام نشده باشد، لذا کنترل این درخواست بر عهده نویسنده مسئول مکاتبات نیز می‌باشد که با هماهنگی با سایر نویسندگان نسبت به رعایت سقف سه مقاله در هنگام ثبت‌نام توجه کافی را مبذول نماید.           با تشکر
کمیته علمی کنفرانس